Kategorijos
Naujienos

Ar reikalinga registracija?

Europos muziejų naktį į daugumą muziejų nereikia registruotis. Visgi, kai kurie muziejai dėl tvarkos ar mažo muziejaus ploto riboja lankytojų srautus ir vykdo registraciją.

Registracija BŪTINA į šiuos muziejus:

1. Šiaulių apygardos teismo Teismų istorijos muziejus (Dvaro g. 83). Registracijos pradžia nuo 2024 m. gegužės 3 d. Registracija baigta, nebėra vietų.

2. Šiaulių Rekyvos progimnazijos muziejus (Poilsio g. 1)

Registracija vykdoma nuo 2024 m. gegužės 8 d. kol užsipildys visos vietos: https://forms.gle/1Kgb8wHeb3JHACQ77

Lankytojai, atvykę į Rėkyvos progimnazijos muziejų, pateks į XIX a. Rėkyvos Karpio dvaro improvizuotą aplinką. Juos pasitiks Rėkyvos Karpio dvaro svita su liokajais, patarnautojais ir dvaro panelėmis. Lankytojai turės galimybę persirengti dvaro ponams būdinga apranga ir įsiamžinti improvizuotoje fotosesijoje. Persirengę ir tapę tikrais dvaro ponais edukacijos dalyviai mokysis senovinio dvarininkų šokio. Po šokio lankytojai bus kviečiami atsigerti vakarinės arbatėlės ir pabendrauti su Rėkyvos Karpio dvaro ponais.

3. Lietuvos kalėjimų tarnybos Šiaulių kalėjimo muziejus (Trakų g. 10) Registracija nuo 2024 m. gegužės 13 d. Informacija skelbiama „Muziejų naktis Šiauliuose“ facebook puslapyje.

4. Ekskursija „Muziejinių vertybių restauravimo kelias“ „Aušros“ muziejaus Restauravimo skyriuje

Ekskursijų laikai: 18:30, 19:30, 20:30, 21:30, 22:30, 23:15 val.

Ekskursijos dalyviai sužinos apie konservavimo, restauravimo, prevencinio konservavimo procesus, išvys polichromuotos liaudies skulptūros restauratorių darbus, susipažins, kaip atliekamas senųjų baldų restauravimas. Popieriaus dirbtuvėse bus pristatytos senosios ir moderniosios popieriaus gamybos ir restauravimo ypatybės. Metalo restauratoriai paaiškins metalo dirbinių restauravimo eigą, atskleis taikomas restauravimo metodikas. Archeologijos restauratoriai papasakos apie atgimstančius pačius seniausius eksponatus.

Registracija vykdoma https://i.ausrosmuziejus.lt/QQYyw

Ekskursija vyks Chaimo Frenkelio viloje-muziejuje (Vilniaus g. 74, Šiauliai)

Skip to content