Apie

Nuo 2005 m. organizuojamas projektas apjungia daugelį Europos muziejų ir tapo tradicija, pritraukiančia milijonus lankytojų. Projekto išskirtinumas – galimybė vakare ir naktį apsilankyti muziejuose, kai paprastai tuo laiku jie būna uždaryti. Svarbus aspektas, kad Muziejų naktį visų muziejų lankymas ir renginiai yra nemokami.

Projekto organizatorius Šiauliuose – „Aušros“ muziejus – 2016 m. pirmą kartą pakvietė „Europos muziejų nakties“ projekte dalyvauti kitus miesto muziejus. Nuo tada kasmet lankytojai kviečiami aplankyti keliolika Šiaulių muziejų per vieną naktį.

Dėl COVID-19 pandemijos „Europos muziejų naktis“ 2020 m. Šiauliuose neįvyko. O 2021 m. projektas buvo organizuojamas kitaip: didelį dėmesį skiriant lankytojų saugumui ir orientuojant veiklas į lauko erdves, prisistatant internetu.

2022-aisiais, baigus galioti ekstremaliajai situacijai dėl Covid-19, muziejai duris atvers be jokių ribojimų. Bus pletojama tema – „Kosminė naktis muziejuje“. Į veiklas kvies net 17 muziejų Šiauliuose.